אינטואיציה ונומרולוגיה

אינטואיציה היא תכונה אנושית שכביכול מקנה לאדם ידיעות על המציאות, שמקורן בתת מודע והן נוצרות ללא שימוש בחשיבה. מה שמאפיין את הידיעה האינטואיטיבית, זו העובדה, שהיא נוצרת במהירות רבה (בין רגע), ושהיא מופיעה בפתאומיות (בהשראה/בהברקה). למרות זאת, הפתרון האינטואיטיבי אינו נוצר תמיד באופן מיידי. כדי לפתור עניין כלשהו עוזר לפעמים "לישון על זה לילה".

אדם האוחז בתובנה אינטואיטיבית אינו יכול להסביר בשלמות מדוע הוא נוקט בעמדה זו ובזה אינטואיציה שונה מדעה, המבוססת באופן מודע על ניסיון. על אף האמור, האינטואיציה עשויה להיות מעוצבת באופן תת הכרתי על חוויות קודמות ובכך היא נבדלת גם מאינסטינקט שמהווה נטייה פנימית מולדת ואינו מבוסס על חוויות קודמות.

לכל אדם קיימת אינטואיציה השונה בתכלית בין האחד לשני. למשל שני אנשים יכולים לפגוש אדם מסוים ולנסות לבחון לפי אינטואיציה האם האדם ישר והגון . אדם אחד יכול להרגיש שכן ואילו השני שלא. יתכן כי כל אחד מנתח זאת בצורה אחרת כמו משברי עבר, אנשים שרומו או נפגעו כשבמקרה כזה האינטואיציה מקשה על הניתוח כיוון שמופעל בה זיכרון עבר שלילי.

האינטואיציה בשונה מנומרולוגיה הפועלת לפי שיטת המספרים, לא משתמשת בעקרונות לימודיים או לוגיים. לדוגמא, אדם יכול להיכנס למקום מסוים, לבית חברים ופשוט להרגיש רע. להגיע למסעדה ולחוש שלא בנוח. לרוב מקרים אלו נובעים מהאנשים שנמצאים סביבנו ולא מהריהוט במקום.

"אני חש שלא בנוח ולא יודע למה…" – זהו הקול הפנימי שמגיע מתוך תחושה מסוימת. כולנו נולדים עם אינטואיציה. לחלקנו היא מפותחת יותר ולחלקנו פחות. המטרה שלנו היא פשוט ללמוד לחזק את המסר האינטואיטיבי שלנו. הניתוח הנומרולוגי מעניק כלי ראשוני לגשת לאדם ולדעת לזהות בעיה. מרגע שזיהית אותה – החכמה היא דרך האינטואיציה לתת לאדם את הפיתרון שלא יהיה קביל או הגיוני בעיניך, אלא מיושם ע"י האדם אותו אתה מנתח. כאשר אנו מתחברים לאינטואיציה אנו שוברים גבולות דמיוניים חזקים מאוד ובעלי עוצמה אדירה. אדם שלא בוטח בעצמו ולא מאמין בנושא יקשה עליו מאוד לפתח תכונה זו.

לעומתם, המקשיבים לקול הפנימי מגלים עולם ומלואו ופתרונות לבעיות גם מהמורכבות ביותר שמעסיקות אותנו. רוב האנשים שיוצרים שינויים בחיים שלהם, ברוב המקרים אינם מתייעצים עם נומרולוגים, הם פשוט מחליטים "קיבלתי הצעה טובה" – כך הם אומרים. אנשים אלו מקשיבים לרוב לקול הפנימי שבתוכם ועל כך יעידו מנהלים בכירים במשק שלמרות שקיבלו ייעוצים כאלו ואחרים לגבי העובדים שלהם, לטענתם מה שהשפיע בסופו של דבר הייתה "תחושת הבטן" שלהם.

אי אפשר לנהל חיים במחשבה רק דרך האינטלקט. נסו להשוות זאת לקשר זוגי, אנשים היום בוחנים אחד את השני לפי נתונים טכניים. הדבר שכיח היום בעידן האינטרנט כאשר בפועל כלום לא ממומש עד שהפגישה, המגע, הריח וכל החושים, מפעילים את הרגש ואת האינטואיציה שגורמים לנו לחשוב איך להתקדם הלאה .

לא אחת קשר שנראה לכאורה מדהים וטוב מבחינה הגיונית ולוגית, מתברר כקשר גרוע – "נראה שאין בינינו כימיה… " מאיפה בדיוק זה מגיע…?
תפקיד האינטלקט, כמו בניתוח מפה, הוא לבנות דרך השכל הישר את ההיגיון, אולם ללא אינטואיציה לא נוכל להתקדם ולהגיע להישגים. דרך האינטואיציה ניתן ל"קרוא" אנשים, לקלוט מסרים ולהחליט החלטות טובות יותר.

למעשה לאינטואיציה אין טאבו לתחומים של מטפלים או מיסטיקנים. אנשים רבים משתמשים באינטואיציה בחיי היומיום ובמהלך עבודתם השוטפת כגון: מורים, מנהלי כ"א, פסיכולוגים, אנשי מכירות, חוקרים במשטרה ואף אנשי צבא. למעשה האינטואיציה הופכת להיות יותר ויותר פופולארית וגורמת לאנשים פעמים רבות לפעול מתוך תחושות הבטן שלהם.

ניתן לפגוש זוג מהנדסים, אנשים לוגיים ללא ספק, שרוצים לרכוש בית. ברור שהכל פועל לפי חוזים והכל מתנהל לפי החוקים, אולם "משהו שם" לא נראה לאחד מהם – אין לכך כל סיבה לוגית – ובכל זאת הם לא רוכשים את הבית. דוגמא נוספת היא כימיה בין אנשים ואינטואיציה זהה כמו למשל התנהלות בין מנהל בכיר למנהלת הלשכה שלו אשר פשוט מבינה אותו ויודעת בדיוק מה הוא רוצה – הלא זאת אינטואיציה.

ומה בין שותפים – וזוגיות – והורות – וילדים – ומורים – ובתי ספר – ותחום לימודים ועוד ועוד… ככל שאנו נוברים בנושא יותר ויותר אנו מגלים את עוצמתה של האינטואיציה.